Emr-i Bi’l-Ma’ruf - rahle.org

Emr-i Bi’l-Ma’ruf - rahle.org

Emr-i Bi’l-Ma’ruf


Facebookta Paylaş
Tweetle

Ahmet ESER

 

Yâ İlahe’l-Alemin!

Bizlere Kur’an’ın nuruyla ma’rufu ve münkeri öğrettiğin için sana ne kadar hamdetsek, ne kadar şükretsek azdır. Sana bitimsiz hamdler, şükürler olsun. Bilinen bütün erdemlerin örneği, bütün münkerlerden uzak olan Önderimize, aline ve ashabına salat-u selamlar olsun.

Allahım!

Âlemi ervahta Sana verdiğimiz kulluk ahdimize sadık kalmaya bizleri muvaffak kıl.

Bizlere batılı batıl bilip ondan kaçınmayı, hakkı hak bilip ona gönülden teslim olmayı nasip ve müyesser eyle.

Allahım!

Bizlere İslam’ı en güzel şekilde anlamayı ve dininde derin bilgi sahibi olmayı lütfet. Senin halifen olarak emrolunduğumuz gibi dosdoğru kul olmayı ve insanları da Sana kulluğa davet etmeyi bizlere nasip et.

Ya Rauf!

İslam’ı bilmeyen kullarına karşı kalplerimizde şefkat ve merhamet yarat. Seni, kitabını, resulünü bilmeyen insanlara merhametle, hikmetle ve basiretle davranmaya bizleri muvaffak kıl.

Ya Ekreme’l Ekremin!

Habibin: “Her mümin güttüğünden mesuldür” buyuruyor. Bizlere sorumluluğumuz altındaki insanları hayra davet etmeyi, onlara ma’rufu emretmeyi nasip et. Münkerden kaçınma ve sakındırma şuurunu bizlere ikram et.

Ya Rabb!

Bizlere davetimizde de Resulünü (as) en güzel şekilde örnek almayı nasip et. İnsanlara onların anlayacağı şekilde İslam’ı anlatma kabiliyetini bizlere de ver.

Allahım!

Üzerine güneşin doğduğu her şeyden daha değerli olan davet amelini hayatımızın mihengi kıl. Bir insanın daha kalbinin Sana açılması, imanla coşması için bizleri vesile kıl. Bütün zulümlere elimizle, dilimizle ve kalbimizle karşı koyarak imanın tadını bizlere tattır.

Ya Hafız!

Bizleri helak olmaya götüren, lanetlenmeye sebep olan nemelazımcılıktan, ehl-i kitaba benzemekten, günahkârlarla beraber olmaktan muhafaza et.

İlahi!

Bizleri insanlara ma’rufu emrederken kendilerini unutarak hüsrana uğrayanlardan beri kıl. Yakıtı taşlar ve insanlar olan o cehennem azabından bizleri, anne-babamızı ve bütün mü’minleri muhafaza et.

Eğer hayra çağırırken bilmeyerek işlediğimiz hatalarımız, günahlarımız olmuş ise Sen rahmetinle af ve mağfiret eyle.

Lütfunla seyyiatımızı hasenata tebdil eyle.

Amin..

 

 

Copyright 2018 © RAHLE DERGİSİ