MUKADDİME - rahle.org

MUKADDİME - rahle.org

MUKADDİME


Facebookta Paylaş
Tweetle


 

 Bismillah,

Hayat O’nunla başlar, O’nunla var olur. Her şeyin sahibi O, 'sebeb-i vücudu O. Bu yüzden başlar her şey, besmeleyle

Besmele Rabbe adanan ömrün ifadesidir. Besmele harcnan eme­ğin kullanılan nimetin Rabbin rızasıyla hayatımıza girmesinin adıdır. Çıkılan yolun istikametinin Rabbe olması niyazıdır. Besmele sadece yol menzilinin Rabb arzusu olması değil başından sonuna kadar o menzile doğru yolda yürüme çabasıdır.

Bir oto kontroldür besmele. Her bir adımda besmele çekilir yanlış işler yapmamak için.

Rahle yayın hayatına yeni bir merhabayla devam ediyor, yeniden besmele çekerek.

Rabbe gereği gibi kul olmak istiyoruz ve onun bilgisine ermek için çaba harcıyoruz. Bu çabamızı kardeşlerimizle paylaşmak istiyoruz, ta ki bizim bildiğimiz kardeşlerimize, kardeşlerimizin bildiği de bize fayda etsin.

Rahle Dergisi okuyucularıyla dünyaya bakışını, olanları algılaması­nı, Müslüman’ca bir duruşun ayrıntısını ifade edecek kısıtlı kelimeler­le...

Yeniden bismillah dediği bu ilk sayısında yeni bir yayın politikasıy­la okuyucularımıza merhaba diyoruz. Dergimizde üç bölüm olacak.

Kapak dosyaları bölümünde anlayışlarımızı paylaşacağız. İlmi konu­lar bölümünde tefsir, hadis, siyer, tevhid tarihi gibi konuları araştıra­cağız. Güncel konuları işlediğiz bölümümüzde ise okuyucularımız­dan gelenlerden seçtiğimiz veya fikirlerine değer verdiğimiz insan­ların yazılarına, söyleşilerine yer vereceğiz.

Bu sayımızda “Takva Toplumunu” gündemimize alıyoruz. Bireysel ve toplumsal ifsadın yaşandığı, Müslüman birlikteliklerin savrulduğu ortamda “inananların takva üzere bir araya gelmeleri” gerektiğini sa­vunuyoruz.

Bize iletişim bilgilerimizde yer alan kanallardan ulaşabilirsiniz.

Önümüzdeki sayıda buluşmak dileğiyle...


Copyright 2018 © RAHLE DERGİSİ