Yakarış Ve Sorumluluk - rahle.org

Yakarış Ve Sorumluluk - rahle.org

Yakarış Ve Sorumluluk


Facebookta Paylaş
Tweetle

Ahmet Eser 

 

Allah’ım! Sana yarattığın mahlûkat adedince hamd olsun ki bizlere İslam nimetini verdin ve bizleri yeryüzündeki halifelerin kıldın.

Allah’ım! Sorumlu ve ciddi bir kul nasıl olduğunu bizlere gösteren önderimiz, rehberimiz, liderimiz, mürşidimiz Muhammed Mustafa’ya, âline ve ashabına kıyamete kadar açtıkları iyilik çığırları adedince salât-u selamlar olsun.

Ey Rabbimiz! Bizlere senin yeryüzündeki halifelerin olma şuurunu ver. Yerin, göğün dağların kaldıramadığı emaneti taşıma gücünü bizlere ihsan eyle.

İlahî! Âlem-i Ervah’ta Sana verdiğimiz kulluk sözümüzü bizlere unutturma.

Ey kendisinden başka ilah olmayan Allah’ım! Bizlere tevhid üzere yaşamayı, tevhide davet etmeyi ve Senin kelimen yüce olsun diye son nefesimize kadar mücadele etmeyi bizlerden esirgeme.

İlahî Ya Rabb! Kalplerimizdeki imanı sarsılmaz kıl. İmanı bizlere sevdir. Kalplerimizi samimiyetle, sorumluluk bilinciyle ve Senin bizleri her an gördüğünü bilme şuuruyla süsle.

Kalplerimize senin korkunu ver. Kalplerimizi her türlü şirkten, riyadan, kibirden, azgınlıktan muhafaza et.

Rabbimiz! Bizleri iman eden, salih amel işleyen, malıyla canıyla senin dinin yüce olsun diye sözünden dönmeden cihad eden, ter döken, emek harcayan o sadık kullarının arasına kat.

Ya ekreme’l-ekremin! Ya erhame’r-rahimin! Kalplerimizi Kur’an’la dirilt. Bizlere de önderimiz Muhammed Mustafa gibi yürüyen Kur’an olmayı nasip et. Ahlakımızı Kur’an ahlakı eyle. Vahyinle kalplerimizi nurlandır. Kelamınla kalplerimize şifa ver.

Ya Rabb! Bizlere ömrünü sana kulluk ederek, hayatını sana adayarak rızana ermeyi nasip et.

Mi’rac’a çıkar gibi namazlarımızla huzuruna gelmeye, huzurundan ayrıldıktan sonra da haramlara bulaşmamaya bizleri muvaffak kıl.

Allah’ım! Bizleri ya ilim öğrenen veya öğreten ve yahut da bunları sevenlerden kıl. Bizleri ilimden yüz çevirerek helak olanlardan muhafaza et.

Bizleri ölüm gelinceye kadar iyiliği emredenlerin ve kötülüklerden sakındıranların arasına kat.

Allah’ım! Bizlere şu akıp geçen zamanın kıymetini bilmeyi ve salih amellerimizi artırmayı nasip et.

Ey mazlumların Rabbi olan Allah’ım! Suriye’de, Yemen’de, Çeçenya’da, Filistin’de ve diğer bütün dünyada kâfirlere, zalimlere ve tağutlara karşı direnen kardeşlerimize yardım et. Aramızdan da cihada gidenlerin yardımcısı ol. Niyetlerini halis, amellerini mübarek kıl.

Tüm dünyada olan hadiseleri hayra tebdil eyle. Bizler biliyoruz ki kâfirlerin planları, tuzakları varsa Senin de planların ve tuzakların var. Onların tuzaklarını başlarına geçir.

Bu hadiseleri kardeşliğimizin artmasına, Ümmet-i Muhammed’in birleşmesine vesile kıl.

Bazı yüzlerin nur saçtığı, bazı yüzlerin ise kapkara kesildiği o hesap gününde yüzlerimizi yere düşürme. Hesabımızı kolaylaştır. Bizlere amel defterimizi sağ tarafımızdan ver.

Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz tüm günahlarımızı bağışla. Bütün ayıp ve kusurlarımızı ört. Bizleri o zorlu hesap gününde rezil olanlardan eyleme.

Eğer bir kötülük yapmış ve günaha bulaşmışsak hemen salih bir amelle o günahımızın üzerinin örtülmesine gayret etmeyi bizlere nasip et.

Günahlarımız için gözyaşı dökerek, nasuh bir tevbeyle sana yönelmeyi, affını celb etmeyi bizlere nasip et.       

Bizleri Resulullah’ın şefaatine nail eyle. Burada bir arada olduğumuz gibi ahirette de önderimizin sancağı altında bizlere toplanmayı nasip et.

Yaptığımız bu duayı sana yaklaşma, senin rızana erme vesilesi kıl.

Âmin!

 

 

Copyright 2018 © RAHLE DERGİSİ