BİR KİTAP: KARDA AYAK İZLERİ - rahle.org

BİR KİTAP: KARDA AYAK İZLERİ - rahle.org

BİR KİTAP: KARDA AYAK İZLERİ


Facebookta Paylaş
Tweetle


Bir yolcuyu menzilden alıkoyan en büyük engeldir dağlar. Ama bu yönleriyle de yolun ta kendisidir. Uzaktan bakıldığında ise dağların ardındaki gizemi göre­mezsiniz. Çünkü görmek gözlerde gerçekleşen bir eylem değildir. Vuslatın, aşkın yahut kinin diri tuttuğu bedenlerin izlerini taşır dağlar. Ve her iz, yarına dair bir umudun soluk alıp vermesidir. Bütün bu yönleriyle dağlar, özgürlüğün vazgeçil­mez yoludur. Bu ise ancak zirvedekilerin tadına varabileceği bir gerçektir.

 

İslam coğrafyasındaki cepheden cepheye taşınan bu heyecanı dile getirmeye çalışan yazar, bir kesiti, "Karda Ayak İzleri"yle yeniden gündeme taşımaya çalışı­yor. Kitap, karlı sarp dağlardan, sevdiklerinin yanına dönmeye çalışan, iki mücahi­din çektikleri çileleri canlandırmaya çalışıyor.

Belgesel denebilecek bir gerçeklikle eseri kaleme alan yazar, insan ilişkilerini sade bîr dille anlatmaya çalışmış. Bir dağın iki yüzünün anlatıldığı kitapta, kar ve kış arka planda bir tablo güzelliğinde resmi geçit yapar tarzda dillendiriliyor. Kita­bı okurken eğer dikkat ederseniz, göreceğiniz şey; amansız karlı dağlar, yarınsızlaşan, tek azığı umut, en yakın arkadaşı çaresizlik olan birinin bu dağlarda bırakmış olduğu "KARDAKİ AYAK İZLERİ" dir.

Kitabın adı: KARDA AYAK İZLERİ

Yazar : Bahattin YILDIZ

Yazarın diğer eserleri: Cihad Günlüğü, Güllerin vedası. Kar Çiçeği

Özgün Yayıncılık

Kıztaşı cad. 12/1 Fatih/İST

TEL: 0212,631 43 55    

Copyright 2018 © RAHLE DERGİSİ