ÖN SÖZ - rahle.org

ÖN SÖZ - rahle.org

ÖN SÖZ


Facebookta Paylaş
Tweetle

 

Merhaba!

Nicedir bu ifadeyi kullanmamıştık. Garipsediğimizden değil, unuttuğumuzdan da değil. Umursamazlığımızdan hiç değil...

Garipsemiyoruz; çünkü Rasulun (SAV) ifadesi Abdullah b. Ümm-i Mektum’a (RA) her gördüğünde; "Rabbimin, kendisiyle beni edeplendirdiği zata merhaba!" dermiş Efendimiz (SAV) .

Unutmadık, çünkü unutanların unutulmaya -ilahi unutulmaya- mahkum oldu­ğunu biliyoruz.

Umurumuzdasınız, çünkü umurumuz-hayatın iman- birbirimizi umursamamı­za bağlı.

Sekizinci sayımızdayız ve beraberliğimiz devam ediyor. Dergimiz için biçtiğimiz misyon, edebe ve eğitime yönelikti. Bunu aynen koruyoruz. Fakat bu misyon, bi­zim ufkumuzu, söylem ve ilgi alanlarımızı daraltmıyor. Aksine son derece önemli lojistik destek sağlıyor. Çevremizde olup bitenlere karşı duyarsız değiliz, olamayız da. Dış dünyada olup bitenlerden de kendimizi soyutlamadık. Etrafımıza bizi her şeyden yalıtacak bir duvar örme niyetimiz yok. Aksine: "Biz varız ve buradayız. Akidemizle, amellerimizle varız ve hiç bir yere gitmiyoruz." diyoruz. Kökümüz bu­rada, meyvelerimizi de burada vereceğiz. Ve yine tüm dünyaya diyoruz ki: Sizi gö­rüyoruz, yaptıklarınızı da! Bekleyin! Biz de bekliyoruz! Fakat durmuyoruz! Akıbet, Allaha karşı sorumluluğunun bilincinde olanlarındır.

 

Edep-Eğltim Dergisi


Değerli dostlar; uyanlarınızı, hatırlatmalarınızı bekliyoruz. Yazılarınızı da. Uygun bulunan her yazı için yerimiz var. içeriğe dikkat! Seviyeye de... ikinci sayımızın ön sözünde avami dilden uzak kalmakla beraber, akademik üslup da kullanmamaya gayret edeceğimizi belirtmiştik. Zaman zaman çeşitli konularda çeşitli şahıslarla röportajlar yapmaya çalışacağız.

 

Gayret bizden, tevfik Allah’tan...

 

NOT: Yedinci sayımızda Şahbaz Sinanoğuilarına ait yazının başlığı "Ah Şu Hadisler Ya Da Eleş­tirel Aklın Tenkidi" şeklinde çıkmıştır. Doğrusu "Ah Şu Hadisler Ya Da Eleştirel Aklın Istisman" ola­caktır. Düzeltir, özür dileriz.

Copyright 2018 © RAHLE DERGİSİ