ÖNSÖZ - rahle.org

ÖNSÖZ - rahle.org

ÖNSÖZ


Facebookta Paylaş
Tweetle

 

Bismillah

Merhaba! Sevgili Dostlar!...

Elinizdeki sayı ile beraber birinci yılımızı tamamlamış oluyoruz. Bu durum bize ayrı bir haz veriyor. Gerek içerik ve gerekse konumu itibariyle düşündüğümüzü gerçekleştirebildiğimiz için Allah'a cc hamdolsun.

Başlarken ifade ettiğimiz bir rahlenin iki taraflı etkileşimi itibariyle biz, bize dü­şeni aldık ve istifade ettik. Umarız aynı şey değerli dostlarımız için de söz konusudur. Geçen süre içinde okuyucu dostlarımızdan şifahen gelen teklifler ve yine bu süre zarfında gördüğümüz eksiklikleri elimizden geldiğince çözmeye çalışacağız. Ama esas çözülmesi gereken; kanaatimizce, insanımızın -genel ve özel manada- kendisini okumaktan müstağni görmesi sorunu.

Kitablı bir dinin fertlerinin okumaya ve kitaba rezerv koymaları kadar eşyanın tabiatına ters bir durum olmasa gerek.

Önümüzdeki dönem/ler için eksikliklerimizi tamamlamak adına yapılacak her faaliyetin içine girmeye çalışacağımızın müjdesini verip sözü tamamlayalım

Gayret bizden, tevfik Rabbimizden.

Not: Geçen sayımızda tashih hatasına binaen Dücane Cündioğlu Beyin alıntı yaptığımız "Akıntıya Kapılmayanlan Akıntı Asla Kapmaz" başlıklı yazısı, "Hakikat ve Hurafe" isimli eserinden alınmıştır. Sözkonusu eserin ismi, bir sonraki Süha Serin Beyin yazısının başlığı gibi çıkmıştır. Düzeltir özür dileriz.

Rahle


Copyright 2018 © RAHLE DERGİSİ